Architektura wnętrz

W ostatnich latach popularne są w telewizji programy o urządzaniu wnętrz. Być może i ty oglądałeś np. „Bitwę o dom” albo inny program tego typu. Tematyka ta interesuje nie tylko kobiety, ale ogół ludzi ponieważ każdy chce mieszkać ładnie i wygodnie. Tylko nie każdy ma tyle zmysłu artystycznego by samodzielnie urządzić swoje mieszkanie. Niektórym mimo usilnych prób to nie wychodzi, są też tacy którzy zwyczajnie nie mają na to czasu bo stale siedzą w pracy.

architektura wnętrzJak to zwykle bywa każda nisza zostaje szybko zagospodarowana przez ludzi z odpowiednią inwencją. Jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać różne firmy zajmujące się wystrojem wnętrz zwanym też architekturą wnętrz. Wpływ na to miały także różne programy aktywacyjne z Unii Europejskiej, dzięki którym osoby te (a zwykle są to młodzi ludzie) uzyskały dostęp do sfinansowania swych firm.

Architekci wnętrz przeprowadzają ze swymi klientami wnikliwe wywiady, podczas których poznają zwyczaje i gusta swych klientów aby zaproponować im dopasowane do ich potrzeb rozwiązania. Wyszukują pasujące do charaktery zleceniodawcy i mieszkania artykuły dekoracyjne. Miejsca, w których zakupują te artykuły dekoracyjne to zazwyczaj zaprzyjaźnione hurtownie artykułów dekoracyjnych w okolicy lub, w razie potrzeby ściągnięcia wyjątkowo oryginalnych artykułów dekoracyjnych, także z dalszych rejonów.

Architekt wnętrz opracowuje plany i wizualizacje oraz koordynuje prace ekipy remontowej, która zajmuje się zajmuje się wprowadzaniem w życie planu aranżacji wnętrz w mieszkaniu lub domu klienta. Wspólnie z klientem ustalany jest budżet przeznaczony na remont i aranżację pomieszczeń.

Praca architekta wnętrz może trwać kilka tygodni, co ma wpływ również na jego (lub jej) wynagrodzenie, dlatego z ich usług korzystają z reguły zamożniejsi klienci cierpiący na brak czasu i oczekujący wysokiej jakości usługi. Jest to dla nich wygodne rozwiązanie, a przy okazji mogą pochwalić się przed znajomymi, że ich mieszkanie zostało zaprojektowane przez znanego projektanta.

Tagi// ,