Jakie panele podłogowe wybrać?

Remontując mieszkanie nie sposób ominąć podłogi. Wykładzina czy podłoga drewniana, a może panele? Wybór jest duży. Wiele osób decyduje się na panele podłogowe, ponieważ są łatwe w utrzymaniu czystości. Sklepy oferują różne rodzaje paneli. Najdroższe i najlepsze jakościowo są panele drewniane. Nadają one eleganckiego charakteru wnętrzu. Są również bardziej trwałe niż panele winylowe.

panele podłogowePanele podłogowe możemy ułożyć sami. W internecie dostępne są filmy instruktażowe jak prawidłowo ułożyć panele. Układanie paneli może wiązać się także z użyciem urządzeń do przycinania ich. Zdarza się, że panele drewniane czy winylowe musimy dopasować do niestandardowego pomieszczenia. Wówczas niezbędne jest ich przycięcie.

Układanie paneli nie wymaga stosowania kleju. Mimo tego, jeśli mamy dużą powierzchnię do ułożenia paneli, zatrudnijmy fachowca. Zanim ułożymy panele musimy odpowiednio przygotować podłoże.

Jasne panele podłogowe sprawiają, że kurz jest widoczny. Na ciemnych natomiast często widoczne są ślady stóp, czy tłuste plamy. Panele drewniane czyścimy najpierw na mokro, a następnie używamy środka do pielęgnacji drewna, który nabłyszczy podłogę. Zwykłe panele podłogowe możemy konserwować za pomocą detergentu przeznaczonego do podłóg z linoleum.

Zimą, jeśli panele podłogowe mamy w przedpokoju warto przykryć chodnikiem, by nie zmoczyć podłogi. Wilgoć działa bardzo niekorzystnie na panele podłogowe i powoduje ich szybsze niszczenie.

Układanie paneli podłogowych nie jest skomplikowaną czynnością. W ciągu jednego dnia możemy ułożyć je na powierzchni całego pokoju.

Panele podłogowe sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Są łatwe w utrzymaniu czystości i nadają mieszkaniu schludny wygląd.

Czytaj także: