Kreatywne sposoby na meble do ogrodu

Kiedy pogoda to umożliwia przyjemnie jest sięgnąć po wypoczynek na orzeźwiającym powietrzu we swoim ogrodzie, ewentualnie zorganizować party dla przyjaciół zintegrowane z rusztem. Nieszczęśliwie meble ogrodowe to droga lokata. Czy występują więc mniej drogie alternatywy dla mebli ogrodowych ze sklepu? Otóż owszem, osobiście skonstruowane meble mogą stanowić nietuzinkową alternatywę, a nie uderzą po portfelu. Najefektywniejszym półproduktem do sporządzenia tego typu sprzętów mogą okazać się rozpowszechnione palety z drzewa. Poniekąd nie jest potrzebne nabywanie nowiuteńkich palet albowiem tak samo dobrze nadają się w tym zamiarze palety z odzysku. Da się je kupić na kilka sposobów, czasem chociażby uzyskać gratisowo, a w skrajności nabyć niedrogo w firmie oferującej sprzedaż palet.

Taka używana paleta z drzewa daje ogrom alternatyw. Nie ma ograniczeń, jedynym pułapem jest twoja kreatywność oraz kompetencje stolarskie. Z palet używanych da się stworzyć siedziska, sofy, stoliki, ławy oraz mnogość pozostałych sprzętów. Na starcie stosowne jest wygładzenie nawierzchni palety by zlikwidować zadry. Po wygładzeniu możemy odmalować palety lakierem bezbarwnym czy farbą do drewna. Do lakierowania da się zastosować jednakowo tradycyjny pędzel jak również pistolet natryskowy. Użyjmy też materiały, jakie uchronią palety od wilgoci oraz nasiąkania wodą.

Do połączenia palet w praktyczne sprzęty będziemy potrzebować paru drobiazgów, które kupimy w sklepie żelaznym, takich jak wkręty czy kątowniki. Poręczne okaże się również kilka elektronarzędzi, w szczególności wkrętarka, szlifierka, piła tarczowa bądź szablasta.

Później odwiedźmy sklep z tekstyliami by nabyć poduszki, jakie umieścimy na naszych siedzeniach lub leżakach z palet. Jeśli pożądane są nietypowe rozmiary to da się je przyrządzić na własną rękę z gąbki tapicerskiej wykończonej tkaniną.

Doprawdy mało trzeba zachodu by zbudować takie unikalne, zaś przy tym ekologiczne sprzęty. Przyoszczędzone fundusze da się wydać na kolejne rośliny do ogrodu, a zostaje nam przyjemność z samodzielnie zakończonego projektu.

Tagi// , ,