Rekultywacja terenu pobudowlanego

ogród Gdy już spełni się twoje marzenie jakim może być przeprowadzenie się do prywatnego, nowowybudowanego domku w końcu czujesz ulgę, że możesz zamieszkać w murach własnego domu. Pragniesz rozciągnąć się wygodnie na kanapie, z kubkiem herbaty i pilotem, i cieszyć się chwilą. Gdy jednak popatrzysz przez okno ujrzysz obraz jak po wybuchu bomby. Porozrzucane deski, stosy nie wykorzystanych materiałów budowlanych, worki po cemencie, gruz, dziury w ziemi i wszechobecna glina wydobyta podczas prac ziemnych.

A tymczasem miało być tak cudownie, może nadeszła pora uporządkować ten bałagan i zmienić je w żyzny ogród? No tak, ale co urośnie na tej ziemi zdewastowanym przez maszyny budowlane. Po pierwsze należy nawieźć nową warstwą żyznej ziemi ogrodowej. Rośliny mają swoje wymagania i choć będzie kilka odmian, które wyrosną nawet na tej pustyni, ale jednak miło byłoby mieć ogród, w którym można by spędzać wolny czas.

Świeża warstwa ziemi ogrodowej pozwoli ci przyspieszyć czas, w którym obszar koło domu będzie się nadawał do założenia ogródka. Od razu bedzie można posadzić ciekawe odmiany roślin ogrodowych czy zrobić trawnik. Rośliny będą też miały zapewniony dostęp do składników odżywczych, dlatego że taka czarna ziemia ogrodowa bytom zawiera dodatek materiału kompostowego.

Tagi// ,
Czytaj także: