Rola przedpokoju w naszych mieszkaniach

Przybywając do domu bądź lokalu jakiejkolwiek osoby pierwszą rzeczą z jaką mamy się spotykamy jest przedpokój. Ponieważ schemat wnętrz w każdym domu lub podobnym lokalu jest taki jaki jest to stanowi on idealne wyjście na obwarowanie poszczególnym pomieszczeniom domostwa pewnej dozy integralności wobec oddzielnych wnętrz w mieszkaniu. Taki przedpokój to pierwsze wnętrze, które zauważa ktoś wstępujący do lokalu, a więc w wyraźny sposób na jego podstawie wyrabia sobie opinię o całości. To przykre, lecz nagminnie spełnia on rolę graciarni gdyż na szybcika wkraczając do domu mamy tendencję do rozrzucania przeróżnych fragmentów odzieży oraz obuwia gdzie wypadnie. Znacząco wyraźniejszą uwagę kierujemy na jak sądzimy bardziej reprezentacyjne pokoje takie jak salon, pokój dzienny, kuchnia, gdy właśnie kluczowe wrażenie o nas daje się odkryć po holu.

Sztuczki na zaprojektowanie przedpokoju

Gdyby naprawdę miało dla nas jakieś znaczenie co obcy mogą sobie o nas pomyśleć nie możemy lekceważyć zaprojektowania przedpokoju. Nie jest to wcale zagadnienie łatwe bo ma on typowo dość ograniczoną wielkość a poważnym dylematem jest jest trafne użycie. Funkcjonują niemniej sprawdzone chwyty na zaplanowanie tego małego wycinka powierzchni naszego lokalu. Pierwsze co możemy zdziałać to wypróbować cokolwiek optycznie spotęgować jego metraż. Wyśmienitym wyjściem zdaje się przemalowanie ścian w przedpokoju na biały bądź pastelowy ton, który rozświetla światło. Dużo potrafimy ponadto uzyskać wykorzystując w sposób kreatywny lustra, zwłaszcza ogromne tafle pokrywające niemal całą ścianę. Lustro odbijając przeciwną ścianę sprawi, iż pomieszczenie będzie zdawało się o wiele bardziej obszerne aniżeli jest naprawdę.

Porządek w przedpokoju

Materią ewidentną, choć nieraz nie przykuwamy do niej takiej uwagi, jest ogarnięcie nieporządku który powszechnie spotkamy w przedpokoju. Aby sobie z nim poradzić wykorzystajmy meble organizujące nasze rzeczy osobiste czyli np. szafki na buty, wieszaki na kurtki czy pojemniki na parasole. Dzięki temu wszystkiemu nasz apartament będzie mógł pełnić rolę wizytówki naszego mieszkania już od samych drzwi frontowych, w innym przypadku goście mogą ujrzeć wyłącznie nieporządek, który tam występuje i na jego podstawie wyrobią sobie o nas stosowną opinię.