Sprzęt budowlany

maszyna budowlanaChyba ciężko wyobrazić sobie dziś przedsiębiorstwo budowlane, które poza masywnym sprzętem budowlanym takim jak koparki, buldożery czy dźwigi (najlepszymi wytwórcami są takie firmy jak Komatsu czy Liebherr) nie korzystałoby z ciężarówek. Uniwersalność ciężarówek na dowolnym polu eksploatacji od dawien dawna predestynowała je do użytkowania na terenie budowy. Choć nieraz na drogach widzimy ciężarówki przewożące ładunki to przecież jakikolwiek wytwórca ciężarówek przewiduje ewentualność zaadaptowania podstawowego samochodu ciężarowego do dokonywania szczególnych funkcji na rzecz budownictwa.

I tak można na podwoziu masywnego samochodu ciężarowego zamontować skrzynię podnoszoną hydraulicznie dostosowując go do pełnienia funkcji wywrotki. Podwozie takiego masywnego pojazdu doskonale nadaje się także do przyłączenia, jakże potrzebnej w trakcie wznoszenia większych konstrukcji zwyżki. Nieco rzadziej widzieć możemy betoniarki, często ze specjalnym akcesorium takim jak pompa do betonu umożliwiająca podawanie w zgrabny sposób betonu wprost z pojazdu.

Ekwipunek znanych marek (Komatsu lub Iveco) potrafi służyć latami albowiem jest on zaprojektowany z odporniejszych surowców, i w przeciwieństwie do sektora pojazdów osobowych rynek pojazdów użytkowych nie jest w taki sposób podatny na triki marketingowe, które mają za zadanie zwiększenie sprzedaży. Przedsiębiorstwa budowlane nabywające te pojazdy mają solidnie skalkulowaną opłacalność inwestycji.